Alumni database

This page gives you access to the CSC Alumni database. It contains more than 3500 names and nearly 40 years of history !

This information was manually scanned from paper archives and it may contains errors. To report an error, contact the CSC secretariat.

In the panel below, select a school edition to see the participants. Or select a particular role and discover the role holders across the various schools editions. Select a country only to see participants coming from specific institutes.

If you are looking for a person, click here for a full text search in the database !

CSC Alumni database

School First Last Affiliationsort descending Country Role
2004 Pawel Przewlocki A. Soltan Institute for Nuclear Studies Poland ST
1974 Kondar Siahaan Abt. Für Informatik II Germany ST
2003 Zi-Hao Wang Academia Sinica Taiwan ST
2004 Yue Zhou Academia Sinica China ST
2008 Hung-Te Lee Academia Sinica Taiwan ST
2003 Hurng-Chun Lee Academia Sinica Taiwan ST
2016 Fahui Lin Academia Sinica Taiwan ST
2008 Gang Qin Academia Sinica Taiwan ST
2007 Hui-Tzu Huang Academia Sinica Taiwan ST
2003 Meng-Hang Ho Academia Sinica Taiwan ST
2006 Hungche Jen Academia Sinica Taiwan ST
2016 Shao-Ting Cheng Academia Sinica Taiwan ST
2007 Shuting Liao Academia Sinica Taiwan ST
2003 Chih-Chiang Chang Academia Sinica Taiwan ST
2015 Kuo-Hao Ho Academia Sinica (TW) Taiwan ST
2013 Wei-Jen Chang Academia Sinica Grid and Cloud Taiwan ST
2015 Asa Hsu Academia Sinica Grid Computer Taiwan ST
2014 Cheng-Hsi Chao Academia Sinica Grid Computing Centre Taiwan ST
1976 Yuri Kamyshkov Academy of Science of the USSR Russia ST
1999 Serghei Malkov Academy of Sciences of Moldova Institute of Applied Physics Center of Optoelectronics Moldova ST
2007 Sama Yousif Al-Eshaiker ACET Centre - University of Reading United Kingdom ST
2007 Edmund Amoah Active Technology Solutions Ghana ST
2007 Ricardo Godinho ADI Agencia de Inovaçao Portugal ST
2014(t) Cristovao Jose Domingues Cordeiro ADI Agencia de Inovacao (PT) Portugal ST
1972 Ian Pyle AERE United Kingdom LE
1972 Jeffrey Greenieaf AERE Harwell United Kingdom ST
1974 Ivar Aasen Agder distrikshøgskole Norway ST
2003 Rui Pedro Da Sila Sampaio Agencia de Inovacio Portugal ST
2015 Adam Mateusz Dendek AGH University of Science and Technology (PL) Poland ST
2015 Damian Radoslaw Moskalik AGH University of Science and Technology (PL) Poland ST
2015 Malgorzata Maria Pikies AGH University of Science and Technology (PL) Poland ST
2003 Piotr Nyczyk AGH University of Science and Technology Poland ST
1988 Piotr Maaecki AGH University of Science and Technology Poland ST
2011 Jonathan Aguilar AGH University of Science and Technology Poland ST
1993 Marcin Antoniuk AGH University of Science and Technology Poland ST
1993 Stanislaw Jagielski AGH University of Science and Technology Poland ST
2016 (t) Pawel Soltysiak AGH University of Science and Technology Poland ST
2005 Ionela Bacain Al. I Cuza University of Iasi Romania ST
2008 Debra Lumb Albert-Ludwigs-University Freiburg Germany ST
1990 Martin De Prycker Alcatel Bell Telephone Belgium LE
2010 Loredana Mereuta Alexandru Ioan Cuza University Romania ST
2005 Nazeer Ahmad Aligarh Muslim University India ST
2005 Mohd Ayaz Aligarh Muslim University India ST
2011 Hushnud Ansari Aligarh Muslim University India ST
2000 Mohammed Mohisin Khan Aligarh Muslim University India ST
2007 Arshad Masoodi Aligarh Muslim University India ST
2008 Huma Haider Aligarh Muslim University Afghanistan ST
2006 Mohd. Danish Azmi Aligarh Muslim University India ST
2010 Faheem Masoodi Aligarh Muslim University India ST
2005 Mohammed Mohsin Aligarh Muslim University India ST
2007 Ayaz Mohammad Ahmad Aligarh Muslim University India ST
2006 Arshad Ahmad Masoodi Aligarh Muslim University India ST
2009 Mohamed Ashraf T Aligarh Muslim University India ST
2006 Arshad Kamal Aligarh Muslim University India ST
2008 Arshad Masoodi Aligarh Muslim University India ST
2009 Arshad Ahmad Aligarh Muslim University India ST
2006 Mohammadayaz Ahmad Aligarh Muslim University India ST
2009 Mohammed Salim M Salim Aligarh Muslim University India ST
2017 (t) Thomas Pugnat Alternative Energies and Atomic Energy Commission (CEA) France ST
2009 Vivishek Sudhir Amrita University India ST
1970 D. Harting Amsterdam The Netherlands AC
1996 Arnold Jonk Amsterdam University The Netherlands ST
2001 David Malon ANL - Argonne National Laboratory United States of America LE
2002 Ian Foster ANL - Argonne National Laboratory United States of America LE
1998 Ian Foster ANL - Argonne National Laboratory United States of America LE
2004 Charles Bacon ANL - Argonne National Laboratory United States of America LE
2011 Mohammed Mohisin Khan Applied Physics India ST
2009 Amit Sohara Arena Animation India ST
1982 Apostolos Apostolidis Aristotelion University Greece ST
2016 Stefanos Laskaridis Aristotle Univ. of Thessaloniki Greece ST
2015 Panagiotis Nikoloutsopoulos Aristotle Univ. of Thessaloniki (GR) Greece ST
1988 Vassilis Seferidis Aristotle University of Thessalonki Greece ST
2003 Theodota Lagouri Aristotle University of Thessalonki Greece ST
1996 Jesus Sanchez Gonzalez Arqitectura de Ordenadores y Sistemas Operativos (Informatica) Spain ST
1976 Thore Henriksen AS Computas Norway ST
2004 Valeria Manna Astronomical Observatory of Capodimonte Italy ST
1972 Jed Brown Atlas Computer Lab United Kingdom ST
2007 Thomas Bergauer Austrian Acadamy of Sciences Austria ST
2008 Marko Dragicevic Austrian Academy of Sciences Austria ST
2005 Edmund Widl Austrian Academy of Sciences Austria ST
2016 Elias Pree Austrian Academy of Sciences Austria ST
2012 Wolfgang Kiesenhofer Austrian Academy of Sciences Austria ST
2016 Johannes Grossmann Austrian Academy of Sciences Austria ST
2015(t) Erica Brondolin Austrian Academy of Sciences (AT) Italy ST
2015 Axel König Austrian Academy of Sciences (AT) Austria ST
1998 Venktesh Singh Banaras Hindu University India ST
2007 Sourav Tarafdar Banaras Hindu University India ST
2007 Madhukar Mishra Banaras Hindu University India ST
2014 Damian Wejnerowski Bergen University College Poland ST
2006 Torstein Thingnaes Bergen University College Norway ST
2004 John Erik Sloper Bergen University College Norway ST
2015 Nicolas Lang Bergische Universitaet Wuppertal (DE) Germany ST
1989 Karl - Heinz Becks Bergische Universitat Germany LE
1991 Karl - Heinz Becks Bergische Universitat Germany LE
1989 Andreas Hemker Bergische Universitat Wuppertal Germany ST
2014 Phillipp Tepel Bergische Universität Wuppertal Germany ST
2009 Tim Muenchen Bergische Universitat Wuppertal Germany ST
2014 Arwa Bannoura Bergische Universität Wuppertal Palestine ST
2010 Frank Volkmer Bergische Universitat Wuppertal Germany ST
2012 Raphael Ahrens Bergische Universitat Wuppertal Germany ST
2013 Gunar Ernis Bergische Universität Wuppertal Germany ST
2010 Liliana Teodorescu Bernel University United Kingdom AC
2005 Mahesh Patil BHABHA ATOMIC RESEARCH CENTRE India ST
2009 Vijay Sharma Birla Insitute of Technology and Science, Pilani India ST
1974 David Allin Birminghan University United Kingdom ST
2011 Bruno Magalhaes Blue Brain Project Switzerland ST
2016 Francesco Casalegno Blue Brain Project - EPFL Switzerland ST
1989 Jacobus Van Dijk BNL - Brookhaven National Laboratory United States of America ST
2013(t) Yildiz Suleyman Cenk Bogazici University Turkey ST
1997 Kivan Nurdan Bogaziçi University Electrical and Electronics Dept. Bebek Turkey ST
1999 Tuba Conka-Nurdan Bogazici University Physics Department Nispetiye Cad. Turkey ST
1999 Ozlem Celik Bogazici University Physics Department Nispetiye cad. Turkey ST
1998 Konstantin Petrov Bogolyubov Institute for Theoretical Physics Ukraine ST
2000 Ivan Palshin Bogolyubov Institute for Theoretical Physics Ukraine ST
2007 Sergiy Svistunov Bogolyubov Institute for Theoretical Physics Ukraine ST
2009 Anton Alkin Bogolyubov Institute for Theoretical Physics Ukraine ST
1999 Alexei Bazavov Bogolyubov Institute for Theoretical Physics Ukraine ST
2013 Oksana Shadura Bogolyubov Institute for Theoretical Physics of the National Academy of Sciences of Ukraine Ukraine ST
2003 Laura Bocchi Bologna University Italy ST
2003 Andrea Ceccanti Bologna University Italy ST
2003 Giorgia Camarda Bologna University Italy ST
2007 Thomas Loddenkoetter Bonn University Germany ST
1978 Wolfgang Rümer Bonn University Germany ST
1976 Wolfgang Meincke Bonn University Germany ST
1984 David Jeffrey Bristol University United Kingdom ST
2014 Dan Saunders Bristol University United Kingdom ST
1972 David Doole Bristol University United Kingdom ST
1992 Neil Dyce Bristol University United Kingdom ST
1986 Andries Van Dam Brown University United States of America LE
1987 Andries Van Dam Brown University United States of America AC
1993 Tom Doeppner Brown University United States of America LE
1980 Andries Van Dam Brown University United States of America LE
1991 Andries Van Dam Brown University United States of America AC
1990 Andries Van Dam Brown University United States of America LE/AC
1982 Andries Van Dam Brown university United States of America LE
2001 Omar Sharif Brunel University United Kingdom ST
2005 Liliana Teodorescu Brunel University United Kingdom ST
2006 Israel Goitom Brunel University United Kingdom ST
1997 Gennadii Svarovskii Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
1996 Alexander Madorsky Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
2002 Alexsander Zaytsev Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
2005 Roman Kuskov Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
1998 Alexandre Bogdantchikov Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
2003 Andrei Soukharev Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
2000 Ilya Pivovarov Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
1996 Dmitry Bolkhovityanov Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
2007 Tatiana Rybitskaya Budker Institute of Nuclear Physics Russia ST
1988 Klaus-Dieter Brand BUGH - Wuppertal Germany ST
2015 Vassil Verguilov Bulgaria Academy of Sciences (BG) Bulgaria ST
1987 Jose Carlos Pedro Saint Burjasot Valencia Spain ST
1972 François Bonthonneau CAEN France ST
2005 Walaa Hassan Cairo University - Faculty of Science Egypt ST
1991 Flavio Sticozzi Califormia Institue of Technology United States of America ST
2002 Saima Iqbal CALTECH United States of America ST
1978 Ian Finley Cambridge Uiversity United Kingdom ST
1992 Derek Mcauley Cambridge University United Kingdom LE
1994 Janos Kertész Cambridge University United Kingdom LE
2010 Marcelo Zimbres Silva Campinas State University Brazil ST
1989 Paul Rautenburg Carleton University Canada ST
1994 Robert Pennington Carneige Mellon University United States of America LE
2001 Sergio Saludes Rodil CARTIF (Centro de Automatización, Robótica, Spain ST
2003 Andrea Causarano Catania University Italy ST
2006 Gabriel Guerrer CBPF - Centro Brasileiro de Pesquisas Fisicas Brazil ST
2009 Marc Hausard CC-IN2P3 France ST
1970 Gerhard Rudolf CCI Switzerland ST
1970 Claude Revillard CCI Switzerland ST
1974 Guy Bridet CCPN France ST
1972 Eustratios Hanoussis CCPN France ST
2000 Carlos Soler CDTI Spain ST
1978 Michel Mur CEA France ST
2013(t) Sizun Patrick CEA Saclay France ST
1999 David Pitz CEA Saclay DSM/DAPNIA France ST
2005 Patrick Le Du CEA-Saclay France AC
1987 Arlindo Olivera CEAUTL Portugal ST
2000 Javier Dario Gutierrez Pacheco CeCalCULA (Universidad de Los Andes) www.cecalc.ula.ve Venezuela ST
2010 Antonio Lobo Figueroa CeCalCULA (Universidad de Los Andes) www.cecalc.ula.ve Venezuela ST
1995 Alberto Baldisseri CEN Saclay France ST
1970 Gérard Carles CEN Saclay France ST
1976 Dominique Duvalet CEN Saclay France ST
1997 D. Hubbard CEN Saclay France LE
1976 Evelyne Algre CEN Saclay France ST
1978 Christian Coutures CEN Saclay France ST
1970 Georges Cazzuja CEN Saclay France ST
1972 Rachid Ayed CEN Saclay France ST
1970 Claude Frank CEN Saclay France ST
1970 Charles Porte CEN Saclay France ST
1974 S. Guibound Ribaud Cenre Scientifique CII France LE
1974 G.R Mazaré Cenre Scientifique CII France LE
2006 Pooja Gupta Center for Detector and Related Software Technology India ST
1976 Knud Klein Central Inst. For Industrial Research Norway ST
1976 Odd Vislie Central Inst. For Industrial Research Norway ST
1974 Per Thoristeinsen Central Inst. For Industrial Research Norway ST
1994 Jozsef Kadlecsik Central Research Institute for Physics Hungary ST
1974 Ervin Denes Central Research Institute for Physics Hungary ST
1990 Ervin Dénes Central Research Institute for Physics Hungary ST
1982 Géza Turchanyi Central Research Institute for Physics of the HAS Hungary ST
1974 René Bailhaut Centre d'Orsay France ST
1984 Serge Da Centre D'Orsay France ST
2000 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1999 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
2002 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1997 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1986 Guy Barrand Centre de Physique des Particules de Marseille France ST
1996 Manoj Thulasidas Centre de Physique des Particules de Marseille France ST
1998 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1987 Chafik Benchouk Centre de Physique des Particules de Marseille France ST
1996 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1995 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France DI
2001 François Etienne Centre de Physique des Particules de Marseille France AC
1972 Jean-Marie Meyer Centre de rescherches nucleaires Belgium ST
1972 Jean-Louis Guyonnet Centre de rescherches nucleaires Belgium ST
1988 Pascal Foucault Centre de rescherches nucleaires France ST
1991 Aida Constanza Pardo Torres Centre fe Calcul de l'IN2P3 France ST
2005 Ashish Tiwari Centre for Advanced Technology India ST
2006 Shilpee Arora Centre for Detector and Related Software Technology India ST
1974 Michael De Beer Centre Nucléaire de Saclay France ST
1982 Jacques Guyot Centre Universitaire d'Informatique Switzerland ST
1996 Mateus Joffily Centro Brasileiro de Pesquisas Fisicas Brazil ST
2007 Carlos Corona Centro De Investigacion y de Estudios Avanzados del IPN (CINVESTAV) Mexico ST
1997 Jorge Mocholi Centro de Investigaciones Energeticas Medioambientales y Tecnologicas (CIEMAT) Spain ST
1974 Giancarlo Bisacchi Centro di Calcolo dell'Universita Italy ST
1974 Bruno Stricker Centro di Calcolo dell'Universita Italy ST
1970 Maria Reineri Centro di Calcolo di Torino Italy ST
1993 René Brun CERN Switzerland LE/AC
2006 Diane Berkovits CERN Switzerland ST
2011 Andrzej Nowak CERN Switzerland LE
2016 Eamonn James Maguire CERN Switzerland ST
2010 Henning Weiler CERN Switzerland ST
1984 Ian Willers CERN Switzerland LE
2004 Heinz Stockinger CERN Switzerland LE
1987 Kenneth Gollingworth CERN Switzerland ST
1982 Glenn Patrick CERN Switzerland ST
1978 G.R Macleod CERN Switzerland AC
2008 Vitaliano Inglese CERN Switzerland ST
2016 (t) Cesar Aguilera Padilla CERN Switzerland ST
2014 Luis Fernandez Alvarez CERN Spain ST
2012 Felice Pantaleo CERN Switzerland ST
1996 Gotfrid Kellner CERN Switzerland AC
2014(t) Giuseppe Lo Presti CERN Switzerland TM
1989 Herbert Walseth CERN Switzerland ST
2001 Wisla Carena CERN Switzerland AC
1993 Wolfgang Niessen CERN Switzerland ST
2012 Roberto Alvarez Alonso CERN Switzerland ST
1976 David Bates CERN Switzerland ST
2009 Svetozar Kapusta CERN Switzerland ST
1986 Yves Grandjean CERN Switzerland ST
1991 Brian Carpenter CERN Switzerland AC
2013 Lorena Lobato CERN Switzerland ST
1992 John Thresher CERN Switzerland AC
2002 Karim Chouikh CERN Switzerland ST
1999 Paolo Palazzi CERN Switzerland AC
2016 (t) Sebastien Ponce CERN Switzerland LE
1997 Bertrand Rousseau CERN Switzerland LE
2014 Andrzej Nowak CERN Poland LE
2004 Juan Antonio Lopez Perez CERN Spain ST
1988 Carlo Rubbia CERN Switzerland LE
2009 Michal Simon CERN Switzerland ST
2012 Patrick Oliver Glauner CERN Germany ST
2012 Frédéric Hemmer CERN Switzerland AC
2007 Bertrand Bellenot CERN Switzerland LE
2013(t) Meusel René CERN Switzerland ST
2004 Ashiq Anjum CERN Pakistan ST
2005 Pietro Martucci CERN Switzerland TM
1993 Brian Carpenter CERN Switzerland AC
2006 Marco Boccioli CERN Switzerland ST
2011 Alberto Pace CERN Switzerland LE/AC
1974 Yves Perrin CERN Switzerland ST
2009 Predrag Buncic CERN Switzerland LE
1984 Paolo Zanella CERN Switzerland AC
2003 François Flückiger CERN Switzerland LE/DI
2015(t) Alberto Pace CERN Switzerland DI
2004 Jacqueline Turner CERN Switzerland AM
2007 Marcin Sobieszek CERN Switzerland ST
1972 Henk Wind CERN Switzerland LE
2008 Samuele Kaplun CERN Switzerland ST
1999 Mark Dönszelmann CERN Switzerland LE
2016 (t) Lukas Breitwieser CERN Switzerland ST
2010 Salvatore Di Guida CERN Switzerland ST
2007 Esteban Gutierrez Mlot CERN Switzerland ST
1991 Archana Sharma CERN Switzerland ST
2014(t) Alberto Pace CERN Switzerland DI
2016 Andreas Peters CERN Switzerland LE
2013 Valentina Mancinelli CERN Switzerland ST
2015 Alejandro Aviles Del Moral CERN Spain ST
1984 Paul Burkimsher CERN Switzerland ST
1974 Roar Fijellheim CERN Switzerland ST
2008 Daniel Rodrigues CERN Portugal ST
2014 János Dániel Pék CERN Hungary ST
2007 Axel Naumann CERN Switzerland LE
1995 Gotfrid Kellner CERN Switzerland AC
1990 Rekha Gupta CERN Switzerland ST
1978 Daniel Drijard CERN Switzerland LE
2004 Ioannis Baltopoulos CERN Greece ST
2011 Antonio Perez Perez CERN Switzerland ST
1986 Anna-Lena Andersson CERN Switzerland ST
2013 Ivan Calvet CERN Switzerland ST
2015(t) Andrzej Nowak CERN Poland LE
1992 Eric Mcintosh CERN Switzerland LE
1987 Inge Kristiansen CERN Switzerland ST
2008 Anna Ksyta CERN Switzerland ST
2006 Wolfgang Von Rüden CERN Switzerland AC
2010 Lucio Fiscarelli CERN Switzerland ST
2004 Eva Dafonte Perez CERN Spain ST
1995 Hans Drevermann CERN Switzerland LE
2001 Manuel Delfino CERN Switzerland AC
1993 Raquel Schulze CERN Switzerland ST
1976 D.A Caton CERN Switzerland AC
2009 Stefan Lohn CERN Switzerland ST
1994 Paolo Palazzi CERN Switzerland LE/AC
1998 Gotfrid Kellner CERN Switzerland AC
1972 W.O Lock CERN Switzerland AC
1991 Robert Dobinson CERN Switzerland AC
2008 Bertrand Bellenot CERN Switzerland LE
2010 Pablo Martinez Pedreira CERN Switzerland ST
2007 Andrzej Nowak CERN Switzerland ST
1995 Isabelle Laugier CERN Switzerland ST
1982 Michael Draper CERN Switzerland ST
1992 Brian Carpenter CERN Switzerland LE
2001 Eulalia Mateos Miret CERN Switzerland ST
2007 Jerome Caffaro CERN Switzerland ST
1986 Rinus Verkerk CERN Switzerland DI
1993 Robert Dobinson CERN Switzerland AC
2016 Marko Petric CERN Switzerland ST
1994 Adalberto Ferreira CERN Switzerland ST
2011 Irene Alonso Canella CERN Switzerland ST
1986 Ingrid Barnett CERN Switzerland AM
1990 John Thresher CERN Switzerland AC
2013 Lisa Azzurra Chinzer CERN Switzerland ST
1988 Nicolas Ziogas CERN Switzerland ST
1992 Paolo Palazzi CERN Switzerland AC
2007 Katrine Aam Svendsen CERN Switzerland ST
2008 Erwin Laure CERN Switzerland LE/AC
1999 Fabrizio Gagliardi CERN Switzerland LE
1991 John Thresher CERN Switzerland AC
1976 L. Van Hove CERN Switzerland LE
2001 Dirk Düllmann CERN Switzerland LE
1993 Jamie Shiers CERN Switzerland LE
2012 Giovanni Bianchi CERN Switzerland ST
2016 Frederic Hemmer CERN Switzerland AC
1972 G.R Macleod CERN Switzerland AC
2013 Fernando Moreno Pascual CERN Switzerland ST
1992 Jouko Vouskoski CERN Switzerland ST
1987 Peggy Rimmer CERN Switzerland LE
1970 E.W.D. Steel CERN Switzerland AC
2007 Alberto Pace CERN Switzerland LE/AC
1995 Christophe Leroy CERN Switzerland ST
1995 Miguel Liebana CERN Switzerland ST
1996 Jacqueline Turner CERN Switzerland AM
1982 Eric Herwijnen CERN Switzerland ST
1992 Robert Dobinson CERN Switzerland AC
1998 Jacqueline Turner CERN Switzerland AM
2012 Tomas Karasek CERN Switzerland ST
1995 Maria Barja CERN Switzerland ST
1986 Wolfganf Von Rüden CERN Switzerland LE/AC
2013(t) Andrzej Nowak CERN Switzerland LE
1993 Chris Eck CERN Switzerland LE
2011 Bartolomeu Andre Rodrigues Fernandes Rabacal CERN Switzerland ST
1995 Paolo Palazzi CERN Switzerland AC
1990 Pierre Vande Vyvre CERN Switzerland LE
2003 Miklos Kozlovsky CERN Switzerland ST
1989 Ingrid Barnett CERN Switzerland AM
2005 Marek Biskup CERN Switzerland ST
2002 Krzysztof Nienartowicz CERN Switzerland ST
2014 Frederic Hemmer CERN Switzerland AC
2007 Tomasz Kokoszka CERN Switzerland ST
1990 Ingrid Barnett CERN Switzerland AM/AC
2001 Roberta Faggian CERN Switzerland ST
1988 Pedro Mato Vila CERN Switzerland ST
2009 Pere Mato CERN Switzerland LE/AC
1994 Alphonse Radamakers CERN Switzerland LE
1998 Pere Mato CERN Switzerland LE
2003 Hugo Ruiz CERN Switzerland ST
2015 Jose Daniel Cano Arco CERN Spain ST
1984 Hans Petter Christiansen CERN Switzerland ST
2016 Vincenzo De Notaris CERN Switzerland ST
1970 Timothy Streater CERN Switzerland ST
2014 Benjamin Radburn-Smith CERN United Kingdom LE
1992 Patrick Ferran CERN Switzerland LE
2015 Frederic Hemmer CERN Switzerland AC
1997 François Flückiger CERN Switzerland AC
2012 Blazej Kolad CERN Switzerland ST
1991 Steffan Ohlsson CERN Switzerland ST
2013(t) Giuseppe Lo Presti CERN Switzerland TM
1989 Les Robertson CERN Switzerland LE
2006 Guillermo Diez-Andino Sancho CERN Switzerland ST
1988 Maria Dimou CERN Switzerland ST
1994 Santiago Graña-Dominguez CERN Switzerland ST
2011 Fabienne Baud-Lavigne CERN Switzerland AM
1986 I. Butterworth CERN Switzerland AC
2003 Erwin Laure CERN Switzerland LE
2005 David Cameron CERN Switzerland ST
1978 Michael Sendall CERN Switzerland LE
1999 Anthony Hey CERN Switzerland LE/AC
2010 Alvaro Gonzalez Alvarez CERN Switzerland ST
1984 Jean Marin CERN Switzerland ST
2012 Gregory Timofiejew CERN Switzerland ST
2007 Anton Lechner CERN Switzerland ST
1991 Rinus Verkerk CERN Switzerland AC/DI
2001 Elena Gianolio CERN Switzerland ST
1993 Rinus Verkerk CERN Switzerland DI
2012 Luca Cervigni CERN Switzerland ST
1994 Michael Redmond CERN Switzerland ST
2003 Helmut Schmuecker CERN Switzerland ST
2005 Zornitsa Zaharieva CERN Switzerland LE
1987 Detlef Swoboda CERN Switzerland ST
1999 Carlo Vandoni CERN Switzerland DI
2010 Andrzej Nowak CERN Switzerland LE
1984 Frédéric Saldana CERN Switzerland ST
2013 Sebastian Lopienski CERN Switzerland LE/AC
2010 Massimo Paladin CERN Switzerland ST
1998 Alberto Aimar CERN Switzerland LE
2013 Alberto Pace CERN Switzerland LE/AC
2014 Adam Sosnowski CERN Poland ST
1996 Carlo Vandoni CERN Switzerland DI
2015 Benedikt Hegner CERN Switzerland LE
1986 Paolo Zanella CERN Switzerland AC
2014(t) Claude Charlot CERN Switzerland LE
2009 Carlos Ghabrous CERN Switzerland ST
2000 Robert Jones CERN Switzerland LE/AC
1994 Felix Hassine CERN Switzerland ST
1998 François Flückiger CERN Switzerland AC
1972 Véronique Frammery CERN Switzerland ST
1990 Paolo Zanella CERN Switzerland AC
2013 Benjamin Fiorini CERN Switzerland ST
2015(t) Evangelos Montesnitsalis CERN Switzerland ST
2005 Alberto Colla CERN Switzerland ST
1992 Les Robertson CERN Switzerland LE
1982 Silvia Tendino Santoni CERN Switzerland ST
2008 Pere Mato CERN Switzerland AC
2010 John Hefferman CERN Switzerland ST
1997 Mirco Mazzucato CERN Switzerland AC
1990 Paloma Cardenal Campoamor CERN Switzerland ST
1993 David Williams CERN Switzerland AC
2009 Axel Naumann CERN Switzerland LE
2003 Heinz Stockinger CERN Switzerland LE
1989 Christian Isnard CERN Switzerland ST
2002 Fabrizio Gagliardi CERN Switzerland DI
1984 Pierre Vande Vyvre CERN Switzerland ST
2004 Paulo Pinto CERN Portugal ST
1982 Michael Metcalf CERN Switzerland LE
1978 Gotfrid Kellner CERN Switzerland AC
2001 Les Robertson CERN Switzerland LE
1999 Thomas Baron CERN Switzerland ST
2015 Andrzej Nowak CERN Poland LE
2002 Ruben Domingo Gaspar Aparicio CERN Switzerland ST
2012 Giuseppe Lo Presti CERN Switzerland TM
2014(t) Adrien Devresse CERN France ST
2005 Bartlomiej Pawlowski CERN Switzerland ST
1976 Tyrrell Mark CERN Switzerland ST
2006 Leandro Franco CERN Switzerland ST
2011 Nicola Tarocco CERN Switzerland ST
2011 Ignas Butenas CERN Switzerland ST
1995 Rd Schaffer CERN Switzerland LE
1991 Alberto Aimar CERN Switzerland ST
2013 Josef Hammer CERN Switzerland ST
1989 Federico Carminati CERN Switzerland LE
2015(t) Danilo Quartullo CERN Switzerland ST
2005 Mark Dönszelmann CERN Switzerland LE
2007 Barthélémy Von Haller CERN Switzerland ST
1982 Rinus Verkerk CERN Switzerland LE/DI
1978 Rinus Verkerk CERN Switzerland LE/AC
1999 Gotfrid Kellner CERN Switzerland AC
2016 (t) Herve Rousseau CERN Switzerland ST
2010 Andreas Hirstius CERN Switzerland TM
1984 Alastair Mckeeman CERN Switzerland ST
1970 John Ogilvie CERN Switzerland ST
1995 Francesco Giacomini CERN Switzerland ST
1991 Geraldo Xexéo CERN Switzerland ST
2012 Andrei Dumitru CERN Switzerland ST
1976 Ronald Hagelberg CERN Switzerland ST
1996 Josand#233; Luis Casas Serradilla CERN Switzerland ST
1991 Stephen Haywood CERN Switzerland ST
2013 Robert Veznaver CERN Switzerland ST
2011 Manuel Martin Marquez CERN Switzerland ST
1972 Josephine Adams CERN Switzerland ST
2003 Michel Christaller CERN Switzerland ST
2004 Alberto Ribon CERN Switzerland LE
1992 Arash Khodabandeh CERN Switzerland ST
2001 Wayne Salter CERN Switzerland LE
2008 David Gonzalez Maline CERN Switzerland ST
2015 Benjamin Radburn-Smith CERN United Kingdom LE
2010 Zbigniew Baranowski CERN Switzerland ST
2002 Nils-Joar Hoimyr CERN Switzerland ST
2007 Federica Fanzago CERN Switzerland ST
1995 Wisla Carena CERN Switzerland AC
2005 Andreas Pfeiffer CERN Switzerland LE/AC
1976 Stephen Mellor CERN Switzerland ST
1995 Maria Skiadelli CERN Switzerland ST
2013 Raúl Jiménez Estupiñán CERN Switzerland ST
1989 Johnathan Caves CERN Switzerland ST
1987 Marco Mignacco CERN Switzerland ST
2002 Hugo Caçote CERN Switzerland ST
2008 Axel Naumann CERN Switzerland LE
1970 Rosalie Pocock CERN Switzerland ST
2014 Sebastian Lopienski CERN Switzerland LE/AC
2004 Piotr Kolet CERN Poland ST
2013 Fabienne Baud-Lavigne CERN Switzerland AM
1982 Ingrid Barnett CERN Switzerland AM
1988 Michael Pilawa CERN Switzerland ST
2009 Bernd Panzer-Steindel CERN Switzerland LE/AC

Pages

You are here